İstanbul’da Kaç Tane Arabesk Radyosu Var?

İstanbul’da yerel, bölgesel ve ulusal olarak yayınlarına devam eden radyo istasyonları arasında kaç tane Arabesk radyosu var ve bunlar hangileri?

Dinleyicilerinin en sadık olduğu radyo kanalları şüphesiz arabesk radyolarıdır.

Dinleyici buluşmalarında radyocuyu yalnız bırakmayan da arabesk radyo dinleyicisi, ödül törenlerinde var gücüyle çalışan ve programcısına ödül aldırmak içinde mücadele gösteren de arabesk radyo dinleyicisidir.

Arabesk radyolarının en büyük özelliği halkla içli dışlı olması, samimi olması ve tabi ki de halkın dilinden konuşmasıdır.

Peki İstanbul’da kaç tane arabesk radyosu var gelin hep birlikte sayalım.

87.5 Damla FM : İncel Medya Grubunda bulunan Damla FM, İstanbul’da ilk frekansta iddialı kadrosuyla arabesk yayınlarına devam etmektedir.

88.0 Radyo 34 : İstanbul’da 2008 yılından bu yana arabesk müziğinin en iyi örnekleriyle dinleyici kitlesine hitap eden diğer bir radyo ise Radyo 34!

89.6 Anadolu’nun Sesi : İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin bir çok noktasında yayın yapan Anadolu’nun Sesi Radyosu arabesk radyosu kategorisinde yer almaktadır.

90.6 Radyo 2000 : Son dönemlerin en çok ilgi gören arabesk radyosu olarak İstanbul’da yayın hayatına devam eden radyolardan biride Radyo 2000!

91.8 İstanbul’un Sesi : Arabesk müziği denince akla gelen diğer bir radyo kanalıysa İstanbul’un Sesi Radyosu. Müzik tarzı olarak çoğunlukla arabesk çalan İstanbul’un Sesi Radyosu, diğer tarzlarda şarkılara da yer veriyor.

92.0 Kral FM : Uzun süre arabesk çalmıyor diye dinleyicileri tarafından tepki gören Kral FM, son dönemlerde %70 arabesk çalmaya başladı. Kral FM, kaliteli arabesk çalan ve Türkiye’nin en çok dinlenen radyosudur.

93.3 Aral FM : Yayın hayatına yeni başlayan Aral FM’ın formatı %70’i arabesk ve geri kalan %30’luk kısmı Karadeniz müziğidir.

98.8 Star FM : Yayına başladığı tarih uzun yıllara dayanan Star FM, İstanbul’da yayın yapan iddialı arabesk radyolarından biridir.

105.6 Baba Radyo : Arabesk ve Türk Sanat Müziği karışımı yapan Baba Radyo, arabesk radyosu kategorisinde de yer alınıyor.

Yukarıda belirttiğimiz radyolar İstanbul merkezli yayın hayatına devam eden arabesk radyolarıdır. 9 farklı radyo kanalı sayesinde dinleyiciler en beğendiği arabesk radyosunu dinleyebiliyor.

Gelişmeleri Radyocular.com‘dan takip edebilirsiniz.

İstanbul’da Kaç Tane Arabesk Radyosu Var? Reviewed by on . İstanbul'da yerel, bölgesel ve ulusal olarak yayınlarına devam eden radyo istasyonları arasında kaç tane Arabesk radyosu var ve bunlar hangileri? Dinleyicilerin İstanbul'da yerel, bölgesel ve ulusal olarak yayınlarına devam eden radyo istasyonları arasında kaç tane Arabesk radyosu var ve bunlar hangileri? Dinleyicilerin Rating: 0
scroll to top