1. X Radio Karışık / Rap
  2. Radyo 45'lik Türkçe / Nostalji
  3. Radyo Fenomen Yabancı / Pop
  4. JoyTürk Türkçe / Pop
  5. Virgin Radio Karışık / Rap
  6. Süper FM Türkçe / Pop
  7. PowerTürk Türkçe / Pop

Hakkımızda

müzik, haber, radyo ve radyocular...

Radyolar, kendi içlerinde zarafet barındırırlar ve diğer iletişim araçlarına benzemezler. Televizyonlarda kişilerin yüzlerini, mimiklerini ve tavırlarını görürsünüz. Oysa radyoda bu durum farklıdır. Hoparlörden kulaklarınıza ilişen sesleri duyabilirsiniz. Radyonun arkasındaki kişiyi göremezsiniz, mimiklerini ve jestlerini tahlil edemezsiniz. Sadece sizlere ulaşan o ses dalgası; sizde bir duyguyu yaratır. O duygular sizleri belirli bir yere taşır, başka dünyaları açar. Bizler bazen radyonun arkasındaki ses, bazen de göz önünde bulunan kişileriz. radyocular.com, gönüllük esasıyla bağlı olduğumuz bir platform. Bu platform sayesinde sizlere radyoculuk kültürünü, radyo ahlakını ve bu alana meraklı olan genç arkadaşlarımıza anlatma, yönlendirme niyetindeyiz. Nitekim de dilediklerimiz gerçekleşmeye başlıyor.

Radyocular.com, 15 Şubat 2012’de yayın hayatına başladı. Kesintisiz yıllardır, radyo mesleğine gönül vermiş kişileri ve bu işin doğası hakkında fikir sahibi olmak isteyen kişilere yol gösterici olmaya çalışıyor. Bizler, radyo kültürüne aşina olmuş bir gruptan oluşuyoruz. Bünyemizde radyo kültürünün birçok alanında yetişmiş kişiler bulunuyor.

 

Neden Radyocular.com’u Ziyaret Edeyim?

Radyo dinlemeyi seviyor musun? Cevabın; ‘’evet‘’ ise radyocular.com ziyaret etmelisin. Senin için onlarca radyo kanalı ve haberi web adresimizde paylaşıyoruz. Üstelik bunlar için senden bir ücret talep etmiyoruz, herhangi bir karşılık beklemiyoruz. Sana sadece Türkiye ve Dünya’dan onlarca radyo kanalını dinlemek kalıyor.

Müzikle aran nasıl? Cevabın; ‘’Müziği seviyorum, müzikle aram iyi.’’ Diye ekliyorsan, radyocular.com’u ziyaret etmelisin. Senin için müzik dünyasında yaşanan gelişmeleri, haberleri ve olayları derleyerek sana sunuyoruz. Bir yandan dilediğin radyo’yu dinleyebilirken, bir yandan da müzik dünyasında gelişmeleri okuyabilirsin.

Radyoculuğa merak mı saldın? Cevabının ; ‘’evet ama nereden başlayacağımı ne yapacağımı bilmiyorum.‘’ diye cevap veriyorsan, radyocular.com tam sana göre. Hatta senin isteklerini, yeşertmek ve filizlendirmek için bile burada olduğumuz söyleyebiliriz. Radyo mesleğine merak salmış kişilere yol gösterme ve meslek hakkında bilgi akışını sağlamaya çalışıyoruz. Bu kişiler için düzenli metinler hazırlayıp, paylaşıyoruz. Örneğin; ‘’Radyoculuğa nasıl başlayabilirim?’’ diye bir sorun varsa bunu bir metin halinde paylaşarak, sana destek oluyoruz…