1. Radyo 45'lik Türkçe / Nostalji
 2. PowerTürk Türkçe / Pop
 3. X Radio Karışık / Rap
 4. Radyo Fenomen Yabancı / Pop
 5. JoyTürk Türkçe / Pop
 6. Virgin Radio Karışık / Rap
 7. Süper FM Türkçe / Pop
 8. Alem FM Türkçe / Pop
 9. Best FM Türkçe / Pop
 10. Kral FM Türkçe / Arabesk
 11. Radyo Arabesk Türkçe / Arabesk
 12. Karadeniz FM Türkçe / Karadeniz
 13. Power Pop Türkçe / Pop
 14. Radyo Tatlıses Türkçe / Pop
 15. Radyo D Türkçe / Pop
 16. Power FM Yabancı / Pop
 17. Fenomen Pop Yabancı / Pop
 18. Radyo Viva Türkçe / Pop
 19. SlowTürk Türkçe / Slow
 20. Metro FM Yabancı / Pop
 21. Power Love Yabancı / Slow
 22. PowerTürk En İyiler Türkçe / Pop
 23. Radyo 7 Türkçe / Karışık
 24. Kafa Radyo Türkçe / Pop
 25. Kral Pop Türkçe / Pop
 26. Virgin Radio Türkçe Rap / R&B
 27. Radyo Seymen Türkçe / THM
 28. Baba Radyo Türkçe / Arabesk

Haber

CRI Türk FM Yayın Hayatına Başladı!
Ulusal Radyolar

CRI Türk FM Yayın Hayatına Başladı! 

criturk

CRI (China Radio International) ‘ın Türkiye’deki mecrası olan CRI TÜRK FM, İyi Müzik, Doğru Haber sloganıyla yayın hayatına başladı!..

Henüz çok yeni olan ve 11 metropol ilde yayınlara başlayan CRI Türk FM Genel Müdürü aynı zamanda GBTimes Türkiye Genel Müdürü olan Yrd. Doç. Dr. Michael Kuyucu. Radyonun yayın sorumlusu olarak yine radyo sektörünün tanıdık isimlerinden Yalçın Alaca görev yapıyor.

CRI TÜRK FM, www.criturk.fm internet sitesi üzerinden de yayınlarını sürdürüyor.

İŞTE RADYONUN KÜNYESİ :

Gbtimes Türkiye Genel Müdürü: Yrd.Doç.Dr. Michael Kuyucu

CRI TÜRK FM Haber Yönetmeni: Kamil Erdoğdu

CRI TÜRK FM Müzik Direktörü: İlkim Kocamaz (Hiçler)

CRI TÜRK FM Yayın Sorumlusu: Yalçın Alaca

CRI TÜRK FM Prodüksiyon Yönetmeni: Gökhan Akyıl

CRI TÜRK FM HAKKINDA :

CRI (China Radio International) ‘ın Türkiye’deki mecrası olan CRI TÜRK Fm, Türkiye’de İstanbul – Ankara ve İzmir’in dışında toplam 11 metropol merkezde yayın yapan ulusal bir radyo kanalı olarak faaliyet ediyor. Üç il dışında, Antalya – Bodrum – Gaziantep – Eskişehir – Adana- Kocaeli – Tekirdağ– Bursa – Kayseri illerinde yayın yapan CRI Türk FM, tarzında Türkiye’nin en geniş kapsamlı yayın yapan radyosu olarak pazara giriş yaptı. Internet aracılığı ve mobil medyada akıllı telefonlarda yayın sunan CRI TÜRK FM aynı zamanda Türksat uydusu ile de yayınlarını geniş kitlelere ulaştırmaktadır.

Radyo “İyi Müzik Doğru Haber” sloganı ile yayın yaparken, objektif ve birincil kaynaklardan edinilmiş bir habercilik anlayışı ile haberini kendisi yaratmak ve Türkiye ile Çin arasında bir köprü olmak amacını taşıyor.

CRI TÜRK FM’de Türkiye ve Çin’de çalışan deneyimli elli kişilik bir haber departmanı hem Türkiye ile ilgili hem Dünya ile ilgili hem de Çin ile ilgili özel bir habercilik stratejisi hedefleniyor. Türkiye aracılığı ile Çin’e ve Asya’ya sunulmak istenen haberlerin aracılığını da üstlenen radyo bu konuda bir haber ajansı gibi de çalışmakta ve ürettiği özel haberleri hem Türkiye’de hem de Çin ve Asya bölgesine İngilizce ve Türkçe dillerinde servis ediyor.

CRI TÜRK FM sadece bir haber radyosu değil aynı zamanda iddialı bir müzik radyosu olarak da konumlandı. Radyo kanalında Türkiye radyolarında hiçbir radyonun yapmadığı yaptı ve 1970lerden günümüze kadar ki hit şarkıları bir havuzda derledi. Dünyada sosyo- ekonomik statüsü yüksek olan segmentin tercih ettiği dünyada kendisini kanıtlamış formatta yayın yapan radyoda Türkiye ve Dünyadan özel bir müzik skalası sunuyor.

CRI TÜRK FM alanında deneyimli ve her biri en az on beş yıllık ulusal radyo deneyimi olan radyo DJlerinin yanı sıra, Spor- Müzik – Siyaset –Ekonomi başlıklarında deneyimli bir programcı kadrosuna sahip. Müziğin ön planda olduğu CRI TÜRK FM dünyanın en profesyonel otomasyon sistemi RCS kullanarak müzik yayıncılığında Türkiye’nin en iddialı radyosu olduğunu müzik içeriği ile de gösteriyor. “Hızlı” ve “Aktif” haberciliği müzikle harmanlayarak sunan CRI TÜRK FM’de müzik çok önemli. Yayın akışının büyük bir bölümünde müzik sunan radyo, kendisini Türkiye’nin en iyi müziğini sunan radyosu olarak tanımlayarak bu konuda iddialı.

CRI Türk FM, AB ve C1 olarak adlandırılan sosyo ekonomik statüye “iyi müzik ve doğru haber” sunarak, kitlelerin haber ve müzik ihtiyaçlarını gidermeyi hedefliyor.

Sadece haberde değil müzik yayıncılığında da radyo dinleyicisine özel bir içerik sunan CRI TÜRK FM ‘de herkesin kulak ve aklında kalmış şarkılar ile romantik ve dinlendirici bir müzik yolcuğuna çıkarken aynı zamanda Türkiye ve Dünyada olup biten her şey hakkında haber sahibi oluyorsunuz.

Radyocular.com ailesi olarak CRI Türk FM’e yayın hayatında başarılar dileriz.

Related posts