Meşk FM Türkiye sınırlarını aştı, artık Hollanda’da da yayın hayatına başladı.

Meşk FM Tüm Hollanda’da FM : 106.5 – 107.8 ve 105.0 frekansında Yayın hayatına başladı…

Adana’nın en çok dinlenen ve bölgenin ilk ve tek dijital radyo istasyonu olma özelliği taşıyan MEŞK FM Türkiye’de bir ilki daha gerçekleştirerek, Türkiye sınırlarının dışına çıktı ve Hollanda’da yaşayan 400 bin Türk gurbetçimizin sesi soluğu, evine misafir araçlarında yol arkadaşı oldu.

Hollanda Hükümetinin destegi ve Meşk FM Hollanda Genel Müdürü ve programcısı Halit KAYGIN ile 1 yıl önce çalışmlara başladıklarını söyleyen MEŞK FM Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Hüyüklü, “Bir yıl önce çalışmalara başladık. Temelini attığımız bu proje meyvesini verdi. Memleket hasreti çeken gurbetçilerimizle 24 saat canlı yayınlarımızla birlikte olacağız. Meşk FM yönetimi olarak Hollanda’da yaşayan gurbetçilerimizle buluşmanın gururunu ve büyük sevincini yaşıyoruz” dedi.

MEŞK FM’in Dijital yayın stüdyosunun Hollanda’da merkezi konumda bulunan Gelderland’a kentinde kurulduğunu söyleyen Hüyüklü, “Hollanda’da bir ay süren ve zorlu geçen bir kurulum ve test yayını sürecinden sonra 18 Nisan Perşembe günü itibariyle kendi verici altyapımızı, sistemimizi kurarak dünyanın en son yayın teknolojisi DAB + frekansından MPEG 4 AAC Plus formatında CD kalitesinde yayın akışımız ile dinleyicilerimizle buluşmanın heyecanını yaşıyoruz” dedi.

Hollanda test yayını sürecinde bile dinleyicilerin büyük ilgisi ile karşılaştıklarını söyleyen Hüyüklü açıklamalarını şöyle sürdürdü; “Gurbetçilerimizin ilgi ve teveccühü bize enerji veriyor. MEŞK FM 9’cu yaşına girerken dinleyilerimize yeni Sürpriz Projelerimiz olacak. 9 yaşınızı büyük bir konser organizasyonu ile taçlandıracagız.Bizi takip etmeye, dinlemeye devam edin. Hollanda’da Artık “MEŞK” zamanı” dedi

Gelişmeleri Radyocular.com‘dan takip edebilirsiniz.