radyomikrofonu

Bülent Kocabıyık Gazetemag.com sitesinde yazdığı bir yazıyla bir çok radyocunun düşüncelerine tercüman oldu. Radyoların neden eski gibi dinlenmediğini, sponsor firmaların hangi radyocuyu tercih edeceği konusunda karar veremediğini ve daha bir çok konuyu yazısında ele almış. İşte o yazı;

Sıkı radyo dinleyicilerin son günlerde keyfi yok. Çünkü radyo dünyasının en önemli isimleri radyolarında mikrofonlarının başında değiller. Ya maaş problemi yaşanıyor yada iş bilmeyen yöneticilerin içeriklere müdahale etmesi sonucu efsane isimler noktayı koydu.

RADYO RODYOCULAR İLE GÜZEL

Ceyhun Yılmaz, Cem Ceminay, Hopdedik Ayhan, Hakan Gündüz, Arzu Çağlan, Mansur El Sabah… Hiç biri şu an mikrofonda değil. Bu isimlerin hepsi küstü. Bugün radyolar eskisi kadar dinlenmiyor diyenlere en güzel cevap. Bu isimler olmadan radyo dinlenir mi? Reklam verenler sponsor olacak radyocu bulamıyor. Çünkü yayındakiler radyonun ruhunu iyi aktaramıyor. Heleki yeni nesil radyocular müziksever kitleyi bir türlü yakalayamadı. Sonuçta radyolar sadece müzik kutusu ve tekdüze olduysa bu isimler yok diye olmuştur.

Bülent Kocabıyık