Ankara

Türkiye’nin önde gelen radyolarında programlar yapan birbirinden değerli radyocular Ankara’da ki patlamadan sonra duygularını Radyocular.com ‘a anlattı.

Fatih YILDIRIM – Alem FM; Canımız yanıyor, keyfimiz yok. Her seferinde bu son olsun demekten başka çaremizin olmaması canımızı daha fazla acıtıyor. Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Bu hain saldırıyı düzenleyenler bir gün kendi kanlarında boğulacaklar, bundan eminim.

Murat Soner – Radyo Müzik; Bu ülke parayla satın alınmadı ki, bedenini parayla satmış, beynini uyuşturmuşların gölgesinde kalsın. Bu vicdan yoksunları mı bölecek bu ülkeyi. Allah herkese akıldan önce vicdan versin. Vicdandır insanı insan yapan. Kimse şüphe etmesin ki, bu ülkedeki milyonlarca vatan sevgisiyle dolu insan, oluşturulan kaos ortamını her daim yenmesini iyi bilecektir. Beni de derinden etkileyen bu olayda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına ve tüm ülkemize baş sağlığı diliyorum. Allah hepimize sabır, olmayanlara da vicdan versin.

Adem Metan – Alem FM; İçim yanıyor, herkes gibi üzülüyorum. Umarım bu son olur desem de son olmayacağını biliyorum. Allah devletimize ve milletimize güç versin.

Vural Özkan – Radyo Viva; Canlarımızı kaybettik bu hain saldırıda mekanları cennet olsun. Hainlerin bir an önce cezalarını bulmaları dileğiyle…

Murat Çetin – Radyo 7; Bir bomba daha patladı. Bombayı bir insan yaptı, onu başka bir insan satın aldı ve bir başka insan beline bağladı. Sonra “İnsanları” öldürdü. Birlikte yaşamayı öğrenemeyeceğiz. Terörü lanetliyorum.

Uğur Bozdağ – Radyo Ritim; Ne tadımız kaldı ne de tuzumuz. Ne toplu alanlara gidebiliyoruz, ne tenhada gezebiliyoruz. Ne söyleyelim ki? Acımızı, sıkıntımızı anlatacak kelimeler yok. Zaten anlatsan ne olacak. Durum ortada ve birlik, beraberlik şart.

Umut Kuzkaya – Baba Radyo; Teröre ve destekçilerine lanet olsun. Ülkemizin birlik ve beraberliğine gölge düşürmek isteyen ve buna göz yuman herkes hak ettiği cezayı alacağından şüphemiz yoktur. Allah düşmanın bile yiğidini çıkarsın karşımıza! Hayatını kaybeden büyün yurttaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyorum.  Ulusumuzun başı sağolsun.

Mine Ayman – TRT Kent Radyo İstanbul; Acımız ve üzüntümüz büyük, ülkemize başsağlıgı diliyorum. Umarım sorumluları en kısa surede cezalandırılır ve bir daha böyle acılarımız olmaz inşallah.

Selda Demirkıran – Radyo Seymen; Kalabalıkta durma bomba var. TENHADA dolaşma tecavüz var. vahh ülkem vahhh bu hallere nasıl geldik. Nasıl düstük inanılır gibi değil kimi 15de kimi 25 de kimisi 85 sinde farklı HAYATLAR farklı ırklar ama ne önemi var. Alınyazılarında aynı kader var. Yüreğimizde ki yangın artık son bulsun ülkemizin başı sağ olsun..

Semihce – İstanbul’un Sesi; Bu yapılan saldırı tüm milletimize yapılan bir saldırıdır. Zaman birlik zamanıdır. Yüreğimiz yanıyor. Kaybettiğimiz insanlarımıza Allah’tan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar dilerim.

Bay Damar Ersin – Radyo 2000; Kelimeler kifayetsiz kalır bu acıya. Ülkemiz adına zor günler geçiriyoruz fakat güzel günlerinde yakın olduğunu biliyoruz. Bir daha böyle olaylarla karşılaşmamak dileğiyle. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

Akif Özcan; Daha önce de Ankara’da yaşanan saldırı hepimizi derinden üzmüştü. Maalesef yine Ankara ve yine acı bir tablo ile karşı karşıyayız. Bir çok masum vatandaşımızı kaybetmenin üzüntüsü içerisindeyiz. Teröre karşı tek yürek olmalı, böylesi durumlarda eleştiri yerine kenetlenmeye yönelik söylemler kullanmalı ve buna göre adımlar atmalıyız. Allah ülkemizin devletimizin ve milletimizin yardımcısı olsun. Başımız sağ olsun.

Beyza Koç – Damla FM; Üzerinden 2 gün geçti. 2 hafta olacak ve 2 yıl derken 22 yıl sonra konuşulacak, lanetlenecek. Hatta tekrarları yaşanacak ya da terör son bulacak. Ama içler acısı yaşananlar. Memuru, emeklisi, öğrencisi, babası, annesi, doğmamış bebesi unutulmayacak. Ateş hep düştüğü yerde kalacak. Ne öğrenciler mezun olacak, ne bir baba oğlunun attığı golle sevinç duyacak. Ne organ nakli olup bir çocuk can bulacak, ne de doğmamış bebek büyüyüp anne diyecek. Haftalar aylar sonra hep bunlar hatırlanacak. Patlamada hayatını kaybedenlerden sadece geride büyük bir acı kalacak. Büyük puntolarla yazılan yaşanmayan hayat öyküleri denecek. Okuyor, yazıyor, dinliyor ve sunuyor olsam da sol yanım acıyor. Ankara’da kaybettiğimiz canlara rahmet, ailelerine sabırlar, hastalarımıza şifalar diliyorum. Törörü lanetliyorum.

Ramazan Bulut – Medya FM; Terörün dini, dili, ırkı yok. Bunu hepimiz biliyoruz. Aklı başında olan, biraz bu meseleleri dünya konjonktürünü takip eden herkes terörle mücadelenin zor olduğunu da bilir. Bizim istihbaratımız, kolluk kuvvetlerimiz takipte değil mi sanki? Dünyanın her yerinde olabiliyor bu olaylar. Amerika’nın da Fransa’nın da göbeğinde olmadı mı? Burada sakin olup sağduyulu davranıp hiçbir şekilde taviz vermeden terörle mücadeleye devam etmekten başka çaremiz yok. Milletimizin başı sağ olsun.

Nevzat Beyhan – Star FM; Terör insanı değil, terör insanlığı öldürür… O yüzden, siyasi farklılıklarımız ne olursa olsun, ortak kaygımız her zaman vatan olsun. Çünkü başka Türkiye yok… Çünkü gidecek başka yerimiz yok… Çünkü bizim bizden başka kimsemiz yok… Bir gün hep beraber motorları maviliklere sürebilmenin ümidi ile.. Terörü lanetliyorum…

Reşit – Radyo 34; Ankara’da ki patlamayı yapanları şiddetle kınıyoruz. Ölenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı dileklerimi sunuyorum. Yaralılara acil şifalar diliyorum.

Radyocular.com ailesi olarak bizlerde terörü lanetleniyor ve ülkemiz genelinde bir daha böyle olaylarla karşılaşmamızı ümit ediyoruz. Yaşanan olayda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına sabırlar ve yaralılara acil şifalar diliyoruz. Ulusumuzun başı sağ olsun.