Haber

RTÜK Yalova ve Gebze Yayınlarına Neden Çözüm Üretmiyor?
rtük
Haber

RTÜK Yalova ve Gebze Yayınlarına Neden Çözüm Üretmiyor? 

Pandemi hastalığıyla birlikte sıkıntıya düşen İstanbul’da bir çok radyo kanalının en büyük sıkıntısı Yalova ve Gebze yayınları olmaya devam ediyor.

Türkiye’nin en büyük iline yayın yapan radyoların ortak problemi olan Yalova ve Gebze yayınları; İstanbul’da bulunan radyoları enterfere ederken, RTÜK’ün bu duruma yıllardır sessiz kalması tepkilere neden oluyor.

Sahil hattında olan Gebze ve Yalova’da hakkından fazla güç ve anten sayısıyla yayın aktaran radyolar; İstanbul’a tabiri caizse cam gibi yayın yapıyor.

Özellikle Gebze ve Yalova’dan yapılan yayınlarda vericisini ve antenlerini güçlendiren radyo sahipleri İstanbul’da ki bir çok radyo kanalının yayın yapmasına engel oluyor.

Masrafların ağır olduğu İstanbul radyolarının sahipleri bu durumla uzun yıllardır mücadele ederken akıllara gelen soru “RTÜK neden Yalova ve Gebze yayınlarına çözüm bulmuyor?” oluyor.

Yeni Çamlıca Kulesi’nin açılışı sonrası daha büyük sıkıntılar yaşanabilir

Yeni Kule‘yle birlikte dahada büyük sıkıntılar yaşanacağı düşünülen Yalova ve Gebze radyolarının ne şekilde çözüm bulunacağı merak konusu olurken, Gebze yayınlarının Kocaeli merkeze taşınması ve Yalova yayınlarının iptal edilmesi İstanbul’da bulunan radyo sahiplerinin en büyük isteği ve arzusu haline geldi.

İstanbul’da bulunan Radyocular.com ekiplerinin yaptığı araştırmayla; bir çok radyonun Yalova ve Gebze’den gelen yayınlarla bozulduğu ve yayın yapamaz hale geldiği belirlendi.

RTÜK’ün en kısa süre içerisinde Yalova ve Gebze yayınlarına çözüm bulmasını; ve İstanbul’da bulunan radyo patronlarının dileği ve arzusu olan Gebze yayınlarının Kocaeli merkeze taşınması; ve Yalova yayınlarının kapatılması konusunda isteklerini gerçekleştirmesini diliyoruz.

Related posts

Bir yanıt yazın

Required fields are marked *