Rum Tavernası geleneğinin ülkemizdeki en önemli yıldızlarından Fedon’un 1992 yılında Güneş Plak etiketiyle dinleyicilerle buluşturduğu ikinci albümü “Aşığınım” 29 sene sonra ilk defa plak formatında dinleyicilerle buluşuyor.

Hem kendisinin hem de 1990’ların kült albümleri arasında olan “Aşığınım”da Fedon, ilk albümü “Senin İçin”de olduğu gibi yönetmen olarak müzisyen Hakan İtik ile çalışmıştı. Buzuki çalan İtik dışında albümde perküsyon ve davul da Cezmi Başeğmez, bas ta İsmail Soyberk, gitarda Erdem Sökmen, akordeonda Rıfat Şanlıel ve obuada Celal Akatlar, piyanoda Ender Tökkökü, neyde Ercan Irmak, kanunda Alaaddin Birol, kemanda ise yakın zamanda kaybettiğimiz usta müzisyen İlyas Tetik gibi tanınmış isimler yer almıştı.

 

Fedon - Aşığınım
Fedon – Aşığınım

 

2008 yılında aramızdan ayrılan Mustafa Güneş’in prodüktörlüğünde yapılan albümde, Yunan müziğinden Antipas, Antonis Vardis, Nikos Karvelas gibi dönemin ünlü sanatçılarının eserlerinin yanı sıra, “Aşığınım”ın eser sahibi Antonis Repanis gibi o dönemin usta isimlerinin eserleri yer almıştı. Bununla birlikte Fedon, “Aşığınım”ın sözlerini kızı Natali Kalyoncu ile birlikte yazmıştı.

Günümüzde Fedon’un halen koruduğu duayen konumunun ikonik bir yansıması olan “Aşığınım”, plak baskısı için analog kayıtlardan yeniden aktarılarak 180 gr. plak olarak üretildi.