Kenan Doğulu, nisan ayında yayınladığı “Bizimdir” şarkısının ardından, son stüdyo albümüne ismini veren “Vay Be” şarkısının klibi ile izleyicileriyle buluşuyor.

Sözü ve bestesi Kenan Doğulu ile Tuğrul Eylül Cerrahoğlu’na, düzenlemesi Ozan Doğulu’ya, kanun solosu ise kayıt için New York’tan gelen başarılı müzisyen Tamer Pınarbaşı’na ait olan şarkının klibi, İstanbul’da yirmiye yakın farklı mekânda çekildi. Prodüksiyonu Kala Film tarafından yapılan klipte, kalabalık bir oyuncu kadrosu ve teknik ekip Kenan Doğulu‘ya eşlik etti. Yönetmenliğini, sanatçının Tencere Kapak, Aşk Oyunu, Bir İleri İki Geri ve İhtimal kliplerinin de yaratıcıları olan Ali Demirel ile İpek Ural’ın yaptığı klibin hikayesi de onlara ait. Klibin görüntü yönetmenliğini ise Birkan Yorulmaz üstlendi.

Kenan Doğulu Vay Be klibi hakkında ”Eğlendiğimiz, sevdiklerimize dokunduğumuz, sokaklarda özgürce dolaştığımız, elimizdekilerin kıymetini anladığımız bir dönemden geçerken yaşadığımız aydınlanmayı temsil ediyor. Hayatımız boyunca bizi şaşırtan, üzen, yaşamımızı değiştiren birçok şeyle karşılaşacağız elbette ama bütün zorlukların sevgi, birlik ve güzel enerjiyle üstesinden geleceğimize inanıyorum. Klibin tüm aşamalarında yanımda olan herkese ve tüm ekibime teşekkür ederim. Uzak kaldığımız tüm sevdiklerimize ve özlediğimiz her şeye en kısa sürede kavuşmamızı; sağlıkla, neşeyle yeniden hep birlikte şarkılar söyleyebilmemizi diliyorum.” dedi.

 

kenan doğulu - vay be 2020
kenan doğulu – vay be 2020

 

Dünyaca Ünlü Moda Tasarımcısı Hakan Yıldırım’dan Kenan Doğulu İçin Özel Tasarım

Günümüz dünyasında İstanbul’da karşımıza çıkan bir gizemin ve güzel haberlere, neşeye hasret olan insanların hikayesini anlatan klipte Kenan Doğulu, Hakan Yıldırım’ın özel olarak tasarladığı kostümle yer aldı. Klibin animasyon ve görsel efektleri ise Avrupa’nın en prestijli stüdyolarından kabul edilen ve alanında birçok ödüle sahip IDA Pictures tarafından hazırlandı. Kenan Doğulu’nun performansını sergilediği stüdyonun konsept tasarımı ise altın oran ve minimalizm disiplinlerine göre IDA Pictures’in kurucusu ve projenin supervizörü Kaan Ran Özsoy ve ekibi tarafından gerçekleştirildi.

Doğulu’nun aynı isimdeki 14. stüdyo albümünün üçüncü klip şarkısı olan “Vay Be”nin sürprizli ve bu sıkıntılı zamanlara bir taze soluk getiren klibi, Doğulu Productions ve Eğlence Fabrikası etiketiyle 5 Haziran’da tüm dijital platformlarda yayında olacak.

 

Kenan Doğulu – Vay Be | Şarkı Sözleri

Beni bilmemen görmemen
Sarıp da sevmemen yazık
Sende saklı kalbimin tüm umutları
Bölündü uykular kayıp
Bir anahtar açar kalbi
O el çözer düğümleri
Her tarafta yarım sözler
Düşünmedim değil vazgeçmeyi
Yine sana rastlar
Sırtımı da yaslardım
Yetmiyor ilaçlar
Gerekli bir acil yardım
Benmişim engel olaylara gel
Benmişim engel olaylara gel
Vay vay vay be
Vay vay vay be

 

Künye:

Söz & Müzik: Kenan Doğulu & Tuğrul Eylül Cerrahoğlu
Düzenleme: Ozan Doğulu
Miks: Aliş Kaygusuz
Mastering: Çağlar Türkmen
Kanun: Tamer Pınarbaşı
Akustik Gitar: Caner Güneysu
Çello: Onur Nar
Yapım: Doğulu Productions
Dijital Dağıtım: Eğlence Fabrikası
Yönetmen: Ali Demirel & İpek Ural
Yapım: Kala Film
Yönetici Yapımcı: Hazer Baycan
Yapımcı: Serkan Tırmık
Prodüksiyon Amiri: Anıl Taşdöğen
Görüntü Yönetmeni: Birkan Yorulmaz
Yardımcı Yönetmen: Ali Can Yavuz
Yapım: Furkan Özdemir & Samet Saygılıoğlu & Seyfi Ünal Topuz
Renk: Elif Tekneci
Logo Tasarım: İklim Atilla
3D Animasyon & Post Stüdyo: IDA Pictures
Konsept Tasarım: Kaan Ran Özsoy
CGI Süpervizör: Kaan Ran Özsoy
Post Koordinatör: Eylül Eda Semiz
Kenan Doğulu Kostüm: Hakan Yıldırım
Stil Danışmanı: Merve Kırşan
Saç Tasarım: Nuri Şekerci
Makyaj: Serkan Parmaksızoğlu
Oyuncu Kostüm: Semra Aydaş & Yasemin Akdaş Teker