Haber

Radyo Esenler’de Programcı Yetiştiriliyor!
Yerel Radyolar

Radyo Esenler’de Programcı Yetiştiriliyor! 

“Radyoda çocuk var!” projesi kapsamında, 10-14 yaş arası Esenler’li çocuklar için Türkiye’de bir ilk olan “Çocuklar İçin Radyoculuk Atölyesi” açılacak.

Esenler’de Çocuk Radyocular Yetişiyor,
Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü’ne bağlı Radyo Esenler, geleceğin radyocularını yetiştirmek için kolları sıvadı. Yeni neslin radyodan ve radyoculuk geleneğinden haberdar olması ve öz güvenlerini geliştirmeleri amacıyla çocuklara radyoculuk eğitimi verilecek.

10-14 YAŞ ARASINI KAPSIYOR

“Radyoda Çocuk Var!” projesi kapsamında Esenler’de, 10-14 yaş arası Esenlerli çocuklar için Türkiye’de bir ilk olan “Çocuklar İçin Radyoculuk Atölyesi” açılacak. Mart ayı içerisinde başlayacak ve 6 hafta sürecek radyoculuk atölyesinde eğitimler, alanında uzman isimler tarafından verilecek. Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde düzenlenecek eğitimler hafta sonları gerçekleşecek ve dersler 1 buçuk saat sürecek. Minik radyocular, Türkiye’nin önde gelen radyocu ağabey ve ablalarını da ziyaret ederek radyoculuğun püf noktaları hakkında bilgi alacaklar.

KENDİ YAYINLARINI YAPACAKLAR

Çocuklar, atölyede verilecek eğitimlerle; radyoculuk mesleğini tanıyacaklar, iletişim becerilerini geliştirecekler, Türkçe’yi daha doğru ve etkin kullanacaklar, diksiyon becerisi kazanacaklar ve medyayı bilinçli kullanacaklar. Minik radyocular, eğitimlerin ardından Radyo Esenler’de kendi yayınlarını yapacaklar, arkadaşlarına öyküler anlatacaklar ve sürpriz röportajlar gerçekleştirecekler.

BAŞVURULAR İÇİN…

Radyoculuk atölyesine katılmak isteyen çocuklar, kayıt ve detaylı bilgi için 611 85 62 numaralı telefonu arayabilirler.

Gelişmeleri Radyocular.com‘dan takip edebilirsiniz.

Related posts