AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr. Selim Temurci, Türkiye’de özel yayıncılığın öncülerinden biri olan radyolarımızın yöneticileri ve programcılarıyla bir araya geldi.

90’lı yıllarda Türkiye’de demokrasi ve özgürlükler adına büyük bir görev yapmış olan radyolarımız, bugün de yine aynı şekilde, 15 Temmuz sürecinde demokrasinin ve halkın yanında bir duruş sergileyerek gönülleri bir kez daha fethetmiştir.

Bu kapsamda İl Başkanlığında düzenlediğimiz programa, İl Yürütme Kurulu Üyeleri Habibe Çiftcioğlu Başer, Şeyma Döğücü, Dr. Fatih Tuna, Ömer Faruk Besli, radyolarımızın yöneticileri, program yapımcıları ve sunucuları katıldı.

‘Duyma hissiyatına hitap ederek, yüreklere dokunan bir iş yapıyorsunuz’

“Özel yayıncılığın adımların olan radyolarımızın kıymetli isimleriyle bir arada olmaktan muyluyuz. Geldiniz sofralarımıza kıymet kattınız” diyerek sözlerine başlayan Dr. Selim Temurci, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Sizlerle daha sık bir araya gelmek isteriz. Duyma hissiyatına hitap ederek, yüreklere dokunan bir iş yapıyorsunuz. Radyo, o sihirli kutu hepimizin hayatında izler bırakmıştır. Rahmetli Turgut Özal’ın döneminde özel radyoların da hayatımıza girmesiyle birlikte, özgürlükler genişlemiştir. Demokrasimizin gelişimine katkısı olmuştur. Çok seslilik ve istişare hayatımıza renk katmıştır. Sizlerle hasbihal etmek istedik. Sizler 15 Temmuz gecesi dik duruşunuzla, vesayetçilere diz çöktürdünüz. Basın kuruluşlarının, radyocuların milli iradenin yanında yer alması bu zaferin kazanılmasında önemlidir. Milletin parasıyla alınan silahların namlusu, millete çevrilmişti. Bizler de o karanlık gecede liderimizin Sayın Cumhurbaşkanımızın yanında saf tuttuk. Milletin iradesini vesayetçilere ve FETÖ’ye çiğnetmedik. Medya kuruluşları ve radyocularımızın yardımıyla milletimizi meydanlara çağırdık. Milletin iradesine zincir vurmak isteyenleri el birliğiyle yenilgiye uğrattık”.

‘Yeni anayasa maddeleriyle siyaset millileşecektir’

Temurci sözlerini şöyle tamamladı: “Türkiye tarihinin en önemli referandumuna doğru yol alıyor. Yeni Türkiye’de milli birlik ve beraberliğimiz daha da pekiştirmek için çalışıyoruz. ‘Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’yle amacımız yerli, milli ve güçlü bir hükümet sistemi oluşturmak. Türkiye’ye özgü olan bu hükümet sistemiyle 15 Temmuz’a benzer ihanetlerin önüne geçilecektir.

Daha istikrarlı, daha demokratik bir Türkiye’nin önü açılacaktır. Yeni anayasa maddeleriyle siyaset millileşecektir. Siyasetin çehresi değişecek, niteliği artacaktır. Bu sistem devamlı darbe zemini üreten sistemdir. Bu ülkede vesayetçi parlamenterizm yeni anayasa değişiklik modeliyle artık ortadan kalkacaktır. Milletin tümünü kucaklamayan ve değerlerine saygı göstermeyen siyasi hareketler kesin olarak kaybedecektir. Kimse milletin oyunu almadan, millet iradesine ipotek koyamayacaktır. Tek karar ve yetki mercii millet olacaktır”.

Radyocularımızın da söz alarak, görüşlerini, sorularını ilettiği program; toplu fotoğraf çekimiyle sone erdi.

Gelişmeleri Radyocular.com‘dan takip edebilirsiniz.