Türkiye’nin ilk özel radyo kanalı olarak yayına giren ve Demirdöğen Şirketler Grubu bünyesinde faaliyet gösteren, ardından da yayın hayatına son veren İstanbul FM için Demirdöğen Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Sabri DEMİRDÖĞEN, İstanbul FM hakkında çıkan haberler için kamuoyu açıklaması yaptı.

İşte o açıklama;

Bazı medya organlarında İstanbul FM’in içine girdiği darboğazdan kurtulamadığı ve satıldığı yönünde haberler çıkmıştır. Yanlış manşetlerle atılmış bu haberlere karşılık olarak bu aşamada kamuoyunu, basını ve dinleyicilerimizi bilgilendirme zorunluluğu doğmuştur.

Ben; Sabri Demirdöğen olarak Türkiye ye sağlık, turizm, kozmetik, otomotiv ve medya sektöründe ciddi yatırımlar yapmış bir iş adamı olarak öncelikle belirtmek istiyorum ki medya yayıncılığının yeri benim hayatımda her zaman apayrı olmuştur.

Sahibi olduğum, İstanbul FM, İstanbul Slow,İstanbul TV, Medical Chanel, Radyo 35, İzmir Fm kaliteli yayın çizgisinden kopmadan Dinleyicisine her zaman en iyi yayını sunmuştur. Ancak tüm bunların içerisinde İstanbul Fm ‘in ise yeri her zaman bende ayrı olmuştur. 1992 yılında 106.0 frekansından Türkiye’nin ilk özel radyo kanalı olarak yayına giren İstanbul FM, sonrasında 88,6 frekansından İstanbul genelinde yayın hayatını sürdürmüş Bugüne kadar üç bin sekiz yüz kişiye istihdam sağlamış, çok sayıda yayıncı ve programcı yetiştirmiş, kısa sürede dinleyicisinin sıkı takip ettiği Türkiye’nin ender radyolarından biri olmayı başarmıştır.

Ancak; Reklam ajanslarının % 50 leri bulan ajans komisyonlarının tahammül edilemez bir durum oluşturması, Radyo Televizyon Üst Kuruluna ödenen rakamlar ve Meslek Birliklerinin yüksek telif ücretleriyle haksız kazançlar sağlamasına kızgınlığım. İstanbul Fm ‘i kapatmama sebep olmuştur.

Ancak bu devrediş bazı yayın organlarında yer aldığı gibi ekonomik bir buhran ve çöküntüden dolayı olmayıp, haksız kazançlara tahammülsüzlükten dolayıdır.

Demirdöğen Şirketler Grubu sermaye ve özkaynakları yüksek bir kuruluş olup bundan sonraki süreçte yatırımlarımı ülkenin en aç olduğu eğitim sektöründe gerçekleştirecektir.

Ne Türkiye, de ne de dünyada eşi benzeri olmayan bir üniversitenin temelleri çok yakında İzmir ili içerisinde atılacak. Ekonomik sebeplerle iyi eğitim alma imkanından yoksun başarılı çocuklara tam burslu eğitim imkanı ile Türkiye’den dünyaya dâhilerin yetiştirilmesi hedeflenmektedir.

Kamuoyu ve basına duyurulur.

Saygılarımla Dr. Sabri DEMİRDÖĞEN Demirdöğen Şirketler Grubu Yön. Krl. Bşk.

 

Gelişmeleri Radyocular.com‘dan takip edebilirsiniz.