rsfm

Türkiye  Gazetecilik Başarı Ödülleri töreni 500 gazetecinin katılımıyla gerçekleşti. Televizyon ve Radyo kategorisinde 7 Eylül 2015 tarihinde yapmış olduğu yayınla RS FM’den Yavuz Oğhan “Bide Bunu Dinle” programıyla övgüye layık görüldü.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin (TGC) 57.’sini gerçekleştirdiği Geleneksel Türkiye Gazetecilik Başarı Ödülleri, Taksim The Marmara Oteli’nde yapıldı. DAP Yapı sponsorluğunda gerçekleştirilen ödül töreninde; 41 gazeteci ödül aldı.

Yavuz Oğhan 7 Eylül 2015 tarihinde RS FM’de yayınlanan ‘Bi De Bunu Dinle’ programıyla övgüye değer görüldü.

rsfm1

Deneyimli gazeteci Oğhan’a ödülünü Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) Genel Başkanı Uğur Güç verdi.

‘UMUT EDİYORUM…’

Oğhan, ödülünü aldıktan sonra yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Fark edilmek mesleğin hangi noktasında olursa olsun çok güzel bir şey. Beni fark ettikleri için teşekkür ediyorum. Çünkü radyoda çok yeniyim. Zor bir süreç geçiriyoruz. Söz söylemek isteyenlerin, söyleyecek sözleri için mecraları olduğuna hep inandım. Enseyi karartmayalım diyorum. Önümüzdeki süreçte tıpkı Christiane Amanpour gibi biz de yöneticilerimize doğru soruları sorabileceğimiz bir atmosferde yaşarız diye umut ediyorum.”

rsfm2

BAŞKAN OLCAYTO: BASKILAR MESLEĞİMİZİ YAPMAYI ENGELLİYOR

Ödül töreninde açılış konuşmasını yapan Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Turgay Olcayto ise şunları dile getirdi:

“Türkiye’de son 5 yıldır gazetecilik fevkalade güç koşullar altında yapılıyor. Hem yerel hem de yaygın basında gazetecilik açısından pek çok sorunumuz var. İşsiz gazeteci sayımız her gün biraz daha artıyor. Ana akım medya, baskılar yüzünden doğru düzgün gazetecilik yapamıyor. ‘Şu haberi vermeyin, bu yazarı beğenmiyoruz’ sesleri çok fazla yükseliyor. Zaman zaman bunlara uyuluyor. Ana akım medyada bir küçülme var. Bu küçülme dolayısıyla gazeteciler daha fazla işsiz kalıyor. Başarı Ödülleri, 57 yıldan beri veriliyor. 57 yıl boyunca bir gazetecilik yarışmasını düzenlemek her meslek örgütüne nasip olmaz. Bu zor koşullar altında bile gazeteci arkadaşlarımız en iyi haberi yapmak, okura ulaştırmak için birbirleriyle yarışıyorlar. Ödül alan arkadaşlarımızı kutluyorum.”