radyoa

AÖF’te bu sene başlayanlar ve üniversiteye devam ettirenler için “nostalji” dönemi başlıyor. 17 Ekim’de başlayacak yeni proje ile artık dersler radyoda. 17 Ekim Pazartesi başlayacak bu proje ile öğrencilere radyo üzerinden dersler verilecek ve Açıköğretim sistemine dair güncel bilgiler anlatılacak. Projenin başında Yrd. Doç. Dr. Güzin Kıyık Gıcır var.

Açıköğretim Fakültesi 17 Ekim 2016 tarihinden itibaren Radyo A’da ders anlatımı başlıyor. Yayınlar hafta içi yapılacak; saatler 11-12 arası ile 17-18 arası olacak. Derslerin haricinde fakülteye dair güncel bilgiler paylaşılacak.

KAÇ PROGRAM VAR VE PROGRAM İÇERİKLERİ NELER?

Programın adı Ders Zili olacak ve bu programda; genel işletme, işletme yöntemi, Türk vergi sistemi işlenecek. Öğrencilerin derslerde sıkılmaması için mola zamanları en çok dinlenen şarkılar çalacak. 100 Derece programda öğrenciler için sertifika programları yer alacak. Üniversite için ikinci kez okuyanlar için söyleyişiler olacak. Kutup Yıldızı programında ise, üniversite sonrası kariyer nasıl yapılır söyleyişiler olacak. Yol Arkadaşı programında Açıköğretim Fakültesi’nde okuyan öğrenciler için “psikolojik danışmanlık” üzerine öğrencilerin genel ve hususi sıkıntıları üzerine “çare”ler üzerine açıklamalar olacak. Açıöğretim’den Hayata adlı programda ise üniversiten mezun olanların hikayeleri anlatılacak.

1998 yılından bu yana yayın hayatında olan Anadolu Üniversitesi radyosu Radyo A’da yayınlanacak Açıköğretim programları, 101.7 Frekansı ve www.radyoa.anadolu.edu.tr adresinden dinlenebilir. Açıköğretimin web sayfası ve Anadolu mobil uygulamasından da yayın linklerine ulaşılabilecek. Ayrıca Açıköğretim yayınlarının tekrarını Radyo A’nın web sayfasında yer alan Arşiv bölümü ve ANADOLUM eKampüs sisteminden de dinleme şansı bulunuyor. Yayın akışları ve programlarla ile ilgili bilgiler, twitter.com/radyo_a ve facebook.com/RadyoA hesapları ile Açıköğretimin sosyal medya hesaplarından takip edilebilir.

Gelişmeleri Radyocular.com‘dan takip edebilirsiniz.