1. Radyo 45'lik Türkçe / Nostalji
 2. PowerTürk Türkçe / Pop
 3. X Radio Karışık / Rap
 4. Radyo Fenomen Yabancı / Pop
 5. JoyTürk Türkçe / Pop
 6. Virgin Radio Karışık / Rap
 7. Süper FM Türkçe / Pop
 8. Alem FM Türkçe / Pop
 9. Best FM Türkçe / Pop
 10. Kral FM Türkçe / Arabesk
 11. Radyo Arabesk Türkçe / Arabesk
 12. Karadeniz FM Türkçe / Karadeniz
 13. Power Pop Türkçe / Pop
 14. Radyo Tatlıses Türkçe / Pop
 15. Radyo D Türkçe / Pop
 16. Power FM Yabancı / Pop
 17. Fenomen Pop Yabancı / Pop
 18. Radyo Viva Türkçe / Pop
 19. SlowTürk Türkçe / Slow
 20. Metro FM Yabancı / Pop
 21. Power Love Yabancı / Slow
 22. PowerTürk En İyiler Türkçe / Pop
 23. Radyo 7 Türkçe / Karışık
 24. Kafa Radyo Türkçe / Pop
 25. Kral Pop Türkçe / Pop
 26. Virgin Radio Türkçe Rap / R&B
 27. Radyo Seymen Türkçe / THM
 28. Baba Radyo Türkçe / Arabesk

Haber

Emrullah Gül (Karadeniz FM) Röportajı!
Röportaj

Emrullah Gül (Karadeniz FM) Röportajı! 

 

Radyocular.com‘a konuk olan Karadeniz FM Genel Yayın Yönetmeni ve Radyo Programcısı Emrullah Gül, sorularımızı yanıtladı. Samimi açıklamalarda bulunan Emrullah Gül, radyo sektörüyle tanıştığı günden bu yana hikayelerini bizimle paylaştı.

 • Emrullah Gül’ü tanımayanlara kendinizi nasıl anlatırsınız?

Kendimi her zaman “Eğlence Dünyası Mensubu ve Az Tanınmış Kişi” olarak anlatırım sebebi de açık yaptığımız iş eğlence sektörüne hizmet sayılır ve radyocular her zaman az tanınmış kişilerdir “Siz şey değil misiniz yaa ee şey şey” tepkisini en çok alan insanlar az replikli yardımcı oyuncular ve radyoculardır. Radyodan çıkan sesi milyonlar bilir programcı ismini milyonlar bilir ama gören tanımaz. Bakınız bir tane sosyal medya fenomeni radyocu var mı ya da 500.000 den fazla takipçisi olan radyo programcısı? Varsa bir iki tanedir onlarda bi olaya karışmıştır hasbel kader. Bende bu kalabalık sektörde farkındalık yaratmak isteyen bir bireyim.

 

 

 • Emrullah Gül’ün Karadeniz FM ile yolu nasıl kesişti?

Kaç yıl olduğunu hatırlamıyorum bile. Askerlik sonrası sektör değiştirmek istedim ve dizi setlerinde görevler yaptım. Sette çalışmaya devam ettiğim sürede cazip bir teklif geldi ve kabul ettim. Arada ufak bir ayrılık yaşadık Best FM’de bir süre görev yaptım sonrasında yine Karadeniz FM ile devam etme kararı aldık.

 

 

 • Radyonun sizdeki önemi nedir?

Radyo 13-14 yaşlarında çok masum ve çekici bir şeydi benim için o yaşlarda girdim ilk radyo stüdyosuna ve bağlandım, üzerine sürekli bir şeyler koyarak kendi kendimi eğittim. Bugün Emrullah Gül’e ben şunları öğrettim diyen birinin sözüne itibar etmeyin çünkü her şeyi kendi kendime öğrendim. Ta ki BEST Fm’de çalışmaya başlayana kadar. Best FM Prodüksiyon anlamında kendimi geliştirmek için iyi bir okuldu.

 

 

 • Emrullah Gül programa nasıl vakit ayırıyor?

Karadeniz FM’in yayın yönetmenliğini yapıyorum, YouTube’da Karadeniz Akustik projesini sürdürürken aynı anda Kısa Devre YouTube kanalına içerikler çekmeye devam ediyorum. Tüm bunları yaparken oğlumun dünyaya gelmesini heyecanla bekliyorum?

 

 

 • Geçmişten günümüze baktığınızda radyoya veya radyoculara hak ettiği değer veriliyor mu?

Radyoya değer veriliyor, Değeri hakeden radyocular da değerini alıyor.

 

 

 • Radyo piyasasında hoşunuza gitmeyen veya eleştirebileceğiniz konular neler?

Sanatçıların Radyo PR olayına çok tilt oluyorum, düzgün maaş vermeyen radyolar sebebi ile para karşılığı şarkı çalıp insanların cebini boşaltan radyocuları sevmiyorum, o parayı vermeyen patronları da. Ve şarkımı niye çalmıyorsun sorusunu soran bütün şarkıcıları sevmiyorum. Çalabileceğim bir şarkı yapsaydın emin ol çalardım. Çalmıyorsak bir sonrakine daha iyisini yapmayı dene!

 

 

 • Youtube’da da kalite işlere imza atıyorsunuz. Bize Youtube kanalınızdan da bahsedebilir misiniz?

YouTube girmeliydim ama yapılmayan bir şey ile girmeliydim. 3 ay kafa yordum bütün içerikler harcanmış ve YouTube çöplüğe dönmüş durumda. Hiç yapılmayan bir şey bulmak çok çok zor. Ünlülere Nasıl ulaşılır fikri buldum İrem derici ile denedim baktım oluyor devam ettim. Az izlendi videolar ama çekmeye devam ettim. Enes Batur içeriğimi çaldı üstüne iki videoma telif attı yine vazgeçmedim çekmeye devam ettim hala da ediyorum 30.000 aboneli bir kanal ama bilinçli takipçi para kazanmasam da keyif alarak yapıyorum.  Kendime ait 3 farklı konseptim var ben ürettikçe başkaları çalıyor onlar daha çok izleniyor ilginç bir yer YouTube.

 

 

 • Eklemek istediğin başka birşey var mı?

Karadeniz FM olarak geçtiğimiz haftalarda Küçükçiftlik Parkta İstanbul’da daha önce yapılmamış çok büyük bir Karadeniz şöleni yaptık 10 sanatçı sahne aldı emeği geçen herkese ve katılan 10.000 kişiye teşekkür ediyorum..

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

Zorunlu alanlar *