Haber

Murat Çetin (Radyo 7) Röportajı!
Röportaj

Murat Çetin (Radyo 7) Röportajı! 

Radyo 7’nin Kum Saati programı sunucusu başarılı programcı Murat Çetin, Radyocular.com’un konuğu oldu. Keyifli bir röportaj gerçekleştirdiğimiz sohbette Murat Çetin sorularımıza yanıt verdi.

İşte O Röportaj

  • Murat Çetin’i bilinmeyen yönleriyle tanıyabilir miyiz?

Murat Çetin, her yaşında yeni bir şeyler öğrenmeye çalışan küçük çocuklar gibidir. Hayatta karşılaştığım zorluklar, mutluluklar hep bu oyunların bir parçasıdır benim için, tabi ki bu hayat oyununda, arkadaşlarım ve dostlarım da var. Onları kaybetmekten korkarım. Çünkü bu hayat oyunu tek başına oynanmaz.

 

  • Murat Çetin’in hayata bakış açısı nedir?

Bilindiği üzere, iyi görünme gayretiyle karşınızdakine etkili görünme derdinde olmadığımı belirtmek isterim. Her insanın iyi yönleri olduğu gibi kötü yönleri de var. Önemli olan karşımızdaki insanın iyi taraflarını görmek lazım. İnsan ilişkilerin de ön yargı kötü bir şey. Hayatımızı hep o ne der bu ne der diye yaşamadık mı? Bu düşünceler değil mi bizleri hep şüpheci yapan. İnsanları olduğu gibi kabul edip sevelim. Kıralım bu kalıpları artık ki,daha yaşanır olsun bu dünya.İnsanlar savaşıyor, neden daha güçlü görünmek için,para için, ölenler kim tabi ki masum insanlar.Unutmayın belki her gün gördüğünüz insanı bir gün gelecek asla göremeyeceksiniz.Ona göre asla kalp kırıpta sevdiklerimizi üzmeyelim.Ön yargılardan kurtulduğumuzda inanın kendimizi de çevremizi de çok mutlu ederiz.Mutluluğu bulmak değil mi zaten amacımız.

 

  • Radyocu olmasaydınız hangi mesleği seçerdiniz?

Hoş bir soru, radyocu olmasaydım, bahçıvan olmak isterdim. Neden mi? Radyodan seslenmek, her yüreğe misafir olmak çok güzel bir duygu tabi yapmacıksız…Bütün radyocular olarak bunda hem fikiriz.Bahçıvan olmak isterim çünkü,emek ve sevgi vererek onun büyümesine şahit olmak fevkalade güzel bir duygu.Ve bahçıvan olarak yetiştirdiğiniz gülleri,rengarenk çiçekleri herkese armağan etmek mutluluk verici.Radyoculuk da bahçıvanlıkta bir emek,sevgiyi paylaşmak demektir benim için.

 

  • Radyocu olmanın en güzel yani sizce nedir?

Radyocu olmanın en güzel yanı benim için şudur.İnsanlara sesimle kalplerine dokunmak.Ben şuna inanan biriyim..En güzel öğrenme duyarak dinleyerek daha kalıcı oluyor.Gözle seyrettiğiniz bir şey, zaman içinde hafızadan silinebilir ama dinlerken siz aynı zamanda beyninizle hayal edersiniz ve artık beyninizde yer etmiştir.İnsanlara radyodan seslenerek bir nebze de olsa, kini nefreti yok edip sevgiyi aşılamak çok güzel hazlar veriyor bana.Benim için radyocu olmak görev değil,hayatımın olmazsa olmazıdır.

 

  • Dinleyicilerinizle aranız nasıl?

Bu sanki sol köşe bir soru oldu benim için.Size bunu şöyle tarif edebilirim,hani gözlerinizi kapatıp,bir sese doğru yürürsünüz ,ilerlersiniz hiç bir şey memnun etmez sizi kalırsınız.Birde bunun tersini hayal edin yürürken sağınızdaki solunuzdaki güzellikler sizi öyle mutlu eder ki işte dinleyicilerimle karşılaşmak da böyle güzel bir duygu.Aramızdaki gönül bağı anlatılmaz hissedilir yaşanır. Rabbim inşallah uzun yıllar bu mesleği sürdürmeyi nasip eder.Biliyorum ki radyoculuk hayatın bana armağanı. Yaşadığım her ana hamdolsun.

 

  • Programlarınızda genellikle hangi şarkılara yer veriyorsunuz?

Duygularımıza tercüman olan, her kalbe dokunan kaliteli müzikler .Müziğin ve hayatın tüm renkleri Radyo 7’de.

 

  • Radyocular size göre çapkın mıdır?

Bu soruya inanın çok gülüyorum.Merak ediyorum neden radyocu diye sınıflandırıyorsunuz.Bu soru karşısında bende düşündüm, çapkın mıyım değil miyim diye.Kim ne düşünür bilemem ama sevdiği insana değer veren,sevmesini bilen bir adamım.

 

  • Son olarak eklemek istediğiniz bir şey var mı? Radyocular.com hakkında düşüncelerinizi de alabiliriz.

Radyocular.com radyo ve radyocularla ilgili haberleri takip ettiğimiz başarılı bir platform. Bizleri böyle bir imkanla buluşturduğunuz için teşekkür ederiz. Başarılar dilerim.

Bize ayırdığınız değerli vaktinizden dolayı teşekkür ederiz.

Related posts

Bir yanıt yazın

Required fields are marked *