Haber

Harbi Kız (Kral FM) Röportajı!
Röportaj

Harbi Kız (Kral FM) Röportajı! 

Kral FM’de hafta içi her gün 13:00 -15:00 saatleri arasında yayın yapan Harbi Kız, Radyocular.com’un konuğu oldu. Radyo ve radyoculuk adına sorularımızı yanıtlayan Harbi Kız, önemli açıklamalarda bulundu.

  • Harbi Kızın mikrofonla tanışma hikâyesini bizimle paylaşır mısınız?

Müzik hayatımda hep oldu. Annem ve Babam çok iyi bir radyo dinleyicisi küçükken beşiğimde hep başımda radyo olurmuş. Müzik çalınca hiç sesim çıkmazmış yani anlayacağınız bu iş içinde olacağım daha bebekken diş bulgurunda radyoyu seçmemden belliymiş. Ortaokuldayım radyoda dinlediğim bir programcıya olan hayranlığım bu işe başlamamı fitilledi. Radyoyu ziyaret sonrası bu işin büyüsüne kapıldım.  Ve kendime kendime “Neden olmasın?” dedim. Esenler’de yerel bir radyo olan Rumeli FM’de radyo serüvenim başladı. Ama hiç kolay olmadı malum tecrübesiz eleman hiçbir yer almıyor. Parasız uzun süre bu işi öğrenmek için orda staj yaptım.

  • Kral FM ile yollarınız nasıl kesişti? Ve Kral FM’deki ilk yayınınızı hatırlıyor musunuz?

O dönemdeki yöneticilerin aldığı kararla şirkete davet edildim. Benden önce hakkımda istişarede bulunmuşlar. Birkaç arkadaşımın referansıyla yaptığımız mülakatta olumlu geçmesiyle birlikte Kral FM’de işe başladım. Türkiye’nin en çok dinlenen radyosunun ilk bayan programcısı olmak herkese nasip olmaz. Daha önce çalıştığım radyolarda tarzım arabesk olmasına rağmen dinleyicinin bir alışkanlığı var. Tepki olur olmaz paniği oldu tabi.

İlk gün yayınımı Ferdi Tayfur ile açmıştım onu hatırlıyorum ama çok heyecanlanmıştım. Önce karaladığım yazıya baktım sonra dedim “boşver içinden ne geliyorsa konuş öyle.”  Kral FM çok büyük bir aile. Çok kısa zamanda bana gönül kapılarını açtılar, sevdilre ve beni destekleyip bağrılarına bastılar çok sağolsunlar.

 

  • Türkiye’nin en çok dinlenen radyosunda yayın yapıyorsunuz. Programlara nasıl hazırlanıyorsunuz?

Günün getirdiği doğal akış içerisinde ülkemizde olan önemli olayların hassasiyeti göz önüne alarak yayın yapmaya çalışıyorum. Şarkı seçimlerim, konuşmalarım tamamıyla doğaçlama ve dinleyici mesajlarını paylaşarak geçiyor.

  • Geçmişten günümüze baktığınızda radyoya ve radyoculara hak ettiği değer veriliyor mu?

Her geçen sene radyolara ve radyoculara verilen önem artıyor ama yeterli değil. Beşiktaş, Beykoz ve Fatih Belediyelerinin yaptığı güzel organizasyonlar sayesinde kendimizi biraz daha değerli hissetmeye başladık. Sizleri de unutmayalım.

 

  • Radyonun sizdeki önemi nedir?

Radyo benim için sadece işim değil; bana hayat veren beslendiğim, nefes aldığım, içine girdiğimde duygu ve düşüncelerimi ifade edebildiğim en yakın arkadaşım.

  • Harbi Kızın en beğendiği radyo programcısı veya programcıları kimler?

Kral FM’de ki bütün arkadaşlarımı büyük bir keyifle dinliyorum.

  • Radyo dışında Harbi Kız neler yapıyor?

Kızlarım Zeynep 3.5 Ayşe 2 yaşında daha çok küçükler. Onların bakımı ve ev düzeni kolay değil. Pek boş kalma şansım olmasa da hafta sonları evden kaçıp ailece gezmeyi, birde tavsiye edilen bir kitap olursa onu okumaya çalışıyorum.

  • Son olarak eklemek istediğiniz bir şey var mı?

Radyocular.com Harika bir platform! Bu site sayesinde kendi sektörümüzde olan bütün gelişmelerden anında haberimiz oluyor. Başarınızın artarak devam etmesini diliyorum.

Bize ayırdığınız değerli vaktinizden dolayı teşekkür ederiz.

Related posts

Bir yanıt yazın

Required fields are marked *