Medya FM Genel Yayın Yönetmeni ve Radyo Programcısı Delikan olarak bilinen Çetin Çelik Radyocular.com’a konuk oldu. Sorularımızı yanıtlayan ÇELİK, önemli açıklamalarda bulundu.

1) Merhabalar Çetin Bey öncelikle sizleri kısaca tanıyabilir miyiz?

Tabiî ki öncelikle teşekkür ediyorum kıymetli vaktinizi bana ayırdığınız için. 26 06 1974 İstanbul doğumluyum, aslen Sinop’luyum, 15 yıldır bu sektördeyim, Medya FM’de faal görevim devam etmekte.

2) Radyoculuk kariyeriniz nasıl başladı?

1999 depreminde CNN Türk’te ulaştırmada görev almışken o dönemki ana haber sunucumuz sayın Ayşenur YAZICI’ya spor spikeri olmak istediğimi söyledim ve kendiside sağolsun yardımcı oldu beni bir radyoya yönlendirdi, kısaca radyoculuk hikayem 2000 yılında başlamış oldu.

3) Yıllardır arabesk radyolarında görev yaptınız. Medya FM ile anlaşmanız nasıl oldu?

Yine camiadan bir arkadaşımız vesile oldu, ara vermiştim hatta bırakmıştım diyebilirim o vakit bana Medya FM’in iç dünyasından bahsetti, görüşme sağladı ve şartlar karşılıklı oturulup konuşuldu ve yola çıktık.

4) Bu arada hayırlı olsun. Medya FM Genel Yayın yönetmeni oldunuz. Medya FM ile ilgili ne gibi projeleriniz var?

Öncelikle radyomuzun pr çalışmalarını hızlandırdık ben ve ekibimizdeki tüm arkadaşlar var gücüyle mücadele ediyorlar, özellikle billboard çalışmalarımıza çok ciddi bütçeler sağladık. Allah nasip ederse de gerek taksi gerek belediye otobüsleri giydirmek adına da bütçe ayarlamak için çalışmalarımız devam ediyor ve hatta olumluda sonuçlandı diyebiliriz.

5) Radyo programına başladığınız her radyoda Genel yayın yönetmeni ve benzeri görevlere getiriliyorsunuz. Bu başarıları nasıl elde ediyorsunuz?

Valla bende hep aynı konuda empati yapıyorum kendimle, yayın yaparken ne olduğunu anlamadan yönetimde buluyorum kendimi buda Allah’ın bir takdiri diyelim.

Öncelikle ben değil biz olduğumuzdan ve tamamıyla kurumu düşünmemizden kaynaklanıyor diyebilirim. Hatta bu konuda ismini vermeyeceğim bir yayıncı arkadaşım sen hep böyle olduğundan kurumu düşünüp, kendini düşünmediğinden bu hallerdesin hep kurumu düşünüyorsun hata yapıyorsun dedi güldüm geçtim. Bu camiada mesleki açıdan herkes kimin ne olduğunu çok çok iyi biliyor, bende kendimi bildikten sonra, benim hakkımda kimin ne düşündüğü pekte önemli değil.

6) Bu zamana kadar arabesk radyolar da görevler yaptınız. Medya FM’in size ne gibi artıları oldu?

Öncelikle özümüze döndük diyebilirim.  Türkülerin hayatımızda ne kadar önemli olduğunu anladım. Şu anda bildiğiniz izlediğiniz tüm dizilerde gümbür gümbür türkülerimiz çalıyor farkındaysanız buda bu düşüncemin bir kanıtı. Genci yaşlısı türkülere gönül verdi daha doğrusu hatırladı diyelim bunda yüzde yüz dizilerin rolü büyük benim fikrim tabii…

7) Radyo ve radyocular hak ettiği yerde mi sizce?

Nasıl her insan hak ettiğini yaşıyorsa, bence evet herkes hak ettiği yerde!

8) Aynı zamanda 1. Radyo Oskarlarında birçok dalda adaysınız. Radyo olarak nasıl bir sonuç bekliyorsunuz? 

3.Sihirli Mikrofon ödüllerinde birinci çıktık, buda bizim için büyük bir mutluluk. Peşine bu ödülü de her radyo gibi bizde almak istiyoruz. Bizim tarzımızda bir radyo olmadığından yani Türkiye’nin alternatifsiz halk müziği radyosuyuz, böyle bir durumda ödül alacağımızı düşünüyoruz.

9) Son olarak radyocular.com ile alakalı düşüncelerinizi alabilir miyiz?

Adı üstünde radyocular camiada herkes sizin sayenizde nabız tutuyor gündemi takip ediyor, buda demek ki başarı var, takdire şayan,ben teşekkür ediyorum..

Bize ayırdığınız değerli vaktinizden dolayı teşekkür ederiz.