Haber

BayDamar Ersin; Radyo 2000 Benim Tek Hedefimdi!
Röportaj

BayDamar Ersin; Radyo 2000 Benim Tek Hedefimdi! 

Radyocular.com ailesi olarak ilk röportajımızı İstanbul ve çevre illerinde 90.6 frekansından Türksat 4a ve internet üzerinden de Dünyanın her yerinee yayın yapan Radyo 2000’nin başarılı radyo programcısı Ersin Koçbuğ namı diğer Bay Damar Ersin ile keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

  • Merhabalar Ersin Bey, radyoculuğa nasıl başladınız? Hangi radyolarda çalıştınız?

Merhaba radyocular.com,

Radyoculuk çocukluğumdan beri hayalimdi. Radyo stüdyolarına girip konuşmak, oradan insanlara seslenmek küçüklüğümden beri en büyük merakımdı. Televizyonlar olmadığı zamanlarda radyoları dinlerdik ve hep o zamanlardan kalma bir merakla heves edindim.

17 yaşında ilk Radyo Fresh’e bu işin eğitimini almak için başvurmuştum. Oranın yetkilisi beni kapıdan içeri bile almadı. “Senden bir şey olmaz” diyerek beni küçük görmüş ve kapıdan kovmuştu. Yetkilinin bu hareketi beni daha da çok hırslandırdı ve bir süre sonra bir daha gittim. Baktı ki benden kurtuluş yok “Peki tamam gel” dedi kabul etti. O zamanlar tekstil işiyle uğraşıyordum ve 2 aylık maaşımı benden kurs ücreti olarak istedi, bende bir şekilde babamı kandırarak bu işe başladım.

1 sene Radyo Fresh’te Ersin ile Akşam Keyfi programını sundum. Daha sonra Radyo 2000’e geçtim ve askerlikte dahil olmak üzere 5 sene bu radyoda görev yaptım. 2006 yılında evlenince radyoculuğu bırakma kararı  aldım. Böylelikle radyolardan 6 sene uzak kaldım. 6 yıl aradan sonra mikrofon aşkının bende bitmediğini anladım ve radyoculuğa yeniden başlama kararı aldım. Ve İstanbul’un Sesi Radyosuyla bu kararımı gerçekleştirmiş oldum. 18 ay İstanbul’un Sesi Radyosunda yayın yaptım. 2014 yılı Ocak ayında yuvam olan Radyo 2000’ne geri döndüm ve burada da uzun yıllar sevenlerimle beraber olacağımıza inanıyorum.

 

  • Radyo 2000’de ki programlarınız hakkında bilgi verir misiniz?

Haftanın 7 günü Radyo 2000’de yayındayım. Hafta içi her gün 11:00 – 15:00 hafta sonları 12:00 – 15:00 saatleri arasında yayın yapıyorum. Bay Damar isminden de anlaşıldığı gibi arabesk ve fantezi tarzında duygu yüklü şarkılarla insanlara moral vererek güzel zaman geçirmeleri adına elimden geleni yapıyorum.

  • Radyo 2000 ve programlarınızı diğer radyo ve programlardan farkı nedir?

Diğer radyo ve radyo programcılarını dinlediğim zaman hepsini aynı kefeye koymamakla beraber bir içtenlik ve bir samimiyet göremiyorum. Bizim en büyük ayrıcalığımız samimi, içten, doğal ve dinleyicimizle iç içe oluşumuzdur.

  • Radyocu olmasaydınız hangi mesleği seçerdiniz?

Ben bunu düşünmek bile istemiyorum çünkü radyo benim küçüklüğümden beri hayal ettiğim bir meslek veya bir iş. Bu yüzden bununla ilgili hiç bir şey düşünmedim yani ne olurdum bilmiyorum.

 

  • Radyo ve radyoculara değer veriliyor mu? Sizce hak ettikleri yerdeler mi?

Bence radyo ve radyoculara hak ettikleri değer verilmiyor. Oysaki radyo çok güçlü bir iletişim aracı. Son zamanlarda siyasilerde bu gücün farkına varmaya başladı ve yapılan organizasyonlarla radyo ve radyoculara yavaş yavaş değer vermeye başladı. Tabi ki buda yetmez. Ben bir siyasetçi olsam insanlara ulaşmanın en kolay yolunun radyo ve radyoculardan geçtiğini düşünürüm. Çünkü radyoyu araba kullanırken, çalışırken, yürürken, yemek yaparken dinleyebilirsiniz ama televizyonu sadece oturduğunuz yerden seyredebilirsiniz.

  • Aynı zamanda TV 2000’de programlar sunuyorsunuz. Bununla ilgili bilgi verir misiniz?

Çarşamba akşamları bünyemizde bulunan tamamen dini yayın yapmakta olan TV 2000’de değerli Tacettin Hocamızla beraber “Sorularla İslam” programını sunuyorum. Hocamıza yöneltilen soruları ben soruyorum. İnsanların akıllarına takılan sorulara cevap buluyoruz.

 

  • 1. Radyo Oskarlarında Radyo 2000 ve siz adaysınız. Nasıl bir sonuç bekliyorsunuz?

Rakiplerimiz güçlü mühim olan böyle güzel bir organizasyonda Radyo 2000 ve bendeniz Bay Damar Ersin’in aday gösterilmiş olması. Çok büyük bir kitleye hitap ettiğimizden dolayı katılmış olduğumuz kategorilerde ödülleri alacağımıza inanıyoruz. Bu ödülleri alamasakta oylamanın adaletli ve hilesiz yapıldığını biliyor ve inanıyoruz. O gece kazanacak olan arkadaşları da tebrik eder ve alkışlarız. Herkese başarılar

  • Radyoculukta belirlediğiniz bir hedef var mı?

Mesleğimdeki hedefim Radyo 2000 gibi bir kurumda görev yapmaktı ve bunu da başardım. Ben arabesk ve fantezi müzikte zirve radyonun 2000 olduğunu düşünüyorum ve bu yüzdende hedefime ulaştığımı düşünüyorum

  • Son olarak radyocular.com hakkında neler düşünüyorsunuz?

Tarafsız haber yaptığınız için yerel, bölgesel ve ulusal diye ayırt etmeden herkese sayfanızda yer ayırdığınız için size çok ama çok teşekkür ederim. Sizinde yolunuz, bahtınız açık olsun.

Değerli vaktinizi bize ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Rica ederim.

Related posts

Bir yanıt yazın

Required fields are marked *